Doğal Becerilerinizi ve Güçlü Yönlerinizi Bulma E-Rehberi Geliyooorrrr!..

Siz değerli okurlarımdan en sık aldığım şikayet anlattıklarımı hayata geçirmekte zorlanıyor olmanız.


Pek çok okurum yazdıkları e-postalarda diyorlar ki; "Hocam anlattıklarınız harika, okuyunca da acayip gaza geliyorum, ama gerçek hayatın koşuşturması içinde bir süre anlattıklarınız unutup eski alışkanlıklarıma geri dönüyorum".


Gerçekçi olmak gerekirse öğrendiğimiz her şeyi hayatımıza birebir uygulamamız zaten imkansız. Buna ne zamanımız, ne de zihinsel ve bedensel kapasitemiz el verir. Ama bunca şeyi okuyup hiçbirini hayata geçiremiyorsanız o zaman da ortada bir sorun var demektir.


Ben bu sorunla ilgili kendime düşen sorumluluğu üzerime almaya ve sizlere yeni bir çözüm sunmaya karar verdim.


İnanıyorum ki size sadece neyi yapmanız gerektiğini değil de, onu nasıl yapmanız gerektiğini de anlatırsam, çok daha iyi sonuçlar alabilirsiniz. Bu inancımdan dolayı artık sizlere sadece günlük yazılar değil, kapsamlı e-rehberler de sunuyor olacağım.


E-rehberleri bir gelişim alanına derinlemesine odaklanan, yol gösterici ve değişime yardımcı mini kitaplar olarak tasarlıyorum.


E-rehberler azami 30 dakikalık bir sürede okuyabileceğiniz ve kolayca uygulayabileceğiniz adım adım değişim önerilerini, zevkli bir okuma deneyimi ile birleştiren metinler. (Yakında dileyenler bu metinleri benim sesimden de dinleyebilecekler bu arada).


Bu e-rehberleri önce Haddini Aş Kulübü üyeleri ile günlük yazı dizileri olarak paylaşacağım, daha sonra da o yazıları birer dijital kitapçık haline getireceğim. Böylece Haddini Aş! kulübü üyelerinin vereceği tepkileri nihai e-rehberlerin içeriğine entegre edebileceğim.


Aslında ilk e-rehberi yazma deneyimini birlikte yaşadık sevgili okurlarım.


Hatırlarsanız geçen hafta "5 Soruyla Hayatınızı Nasıl Değiştirirsiniz?" isimli bir yazı serisi yayınlamıştım. İşte o yazı serisini çoktan bir e-kitap haline getirip Haddini Aş Kulübü üyelerlinin beğenisine sundum bile.


Dilerseniz siz de kulübe üye olup, bu e-rehberi hemen PDF ya da EPUB formatlarında indirebilirsiniz. E-rehberin linki şurada: https://www.haddinias.net/5-soruyla-hayatınızı-değiştirin


Yeni e-rehberimin konusu ise "Becerilerinizi ve Güçlü Yönlerinizi Bulmak" olacak.


Yeni e-rehberimin konusunu bu şekilde seçmemin nedeni açık; eğer önce doğal becerilerinizi ve güçlü yönlerinizi keşfeder, sonra da bunlara uygun kariyerler seçer ya da girişimler başlatırsanız hayatta başarılı olma şansınız çok daha yüksek olacaktır.


Ünlü kişisel büyüme ve gelişim uzmanı Gary Vaynerchuk bu konuda şunları söylüyor:

"Hangi konuda iyi olduğunuzu bulmalı ve gerisini tamamen boş vermelisiniz. Başarıya ulaşmanın en düz yolu kendinizi doğal olarak güçlü olduğunuz yönlerinizi kullanabileceğiniz konumlars yerleştirmektir."

Kendi yaşam deneyimlerimi de örnek olarak sunacağım yazı dizisine önümüzdeki pazartesi günü başlıyorum.


İlk yazı tüm E-Bülten okurlarımın beğenisine açık olacak. Diğer bölümleri ve nihai e-rehberi ise sadece "Haddini Aş Kulübü" üyeleri okuyabilecekler. Eğer kulübe henüz üye olmadıysanız hakkında gerekli bilgileri şuradan alabilirsiniz: https://www.haddinias.net/haddini-aş-kulübü


Pazartesi günü yeni yazı dizisinde buluşmak üzere.


Sevgiler,

Bora