Haddini Aş Hikayeleri 58: Frank Warren

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2020

Yeni iş fikirleri üzerine düşünürken kendimizi çok mantıklı olmaya zorlarız genelde. Çünkü mantıklı görünmeyen, garip fikirler risklidir. Üstelik kolayca insanların alay malzemesi de olabilirler. 

Kendimizi tuhaf olmamaya zorlamamız bizim yaratıcılığımızı ve cesaretimizi de öldürür yavaş yavaş. Herkes gibi düşünmeye, herkes gibi davranmaya başlarız.

Ancak kendisini belli bir düşünce kalıbının içine sokmayan, tuhaf şeyler düşünmekten korkmayan, hatta tuhaf fikirleriyle başarılara ulaşmış, milyoner olmuş o kadar insan var ki…

Bunlardan birisi de kendisini bir ‘’sır biriktiricisi’’ olarak tanımlayan Frank Warren.

İnsanların sırlarıyla milyon dolarlar kazanan bir girişimci Warren. Nasıl mı? Buyrun anlatıyorum: 

Sır Biriktirerek Milyoner Olan Adam: Frank Warren

Her şey 2004 yılının kasım ayında Frank’ın aklına çılgın mı çılgın, tuhaf mı tuhaf bir fikir gelmesiyle başlıyor ve hemen harekete geçiyor.

Adresi üstünde, bir tarafı boş, diğer tarafında basit talimatlar yazan tam 3000 adet kartpostal hazırlıyor. Tüm bu kartpostalları Washington D.C. caddelerinde gelişigüzel dağıtıyor ve insanlardan daha önce hiçkimseyle paylaşmadıkları sırlarını paylaşmalarını istiyor. Başlarda çok fazla beklentisinin olmadığını söylüyor bu arada.

Warren’in beklemediği şekilde gelişiyor olaylar. Bu tuhaf fikir hızla yayılıyor insanlar arasında. Hatta kendi kartlarını almaya ve kendi kartlarını yapmaya başlıyorlar.