top of page

Haftanın En İyi LinkedIn Paylaşımları

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2021

Pek çoğunuz zaten biliyorsunuz ama oldukça çok sayıda takipçisi olan bir LinkedIn hesabım var.


Bu hesabımda teknoloji, yatırımlar ve gelecek konusunda iddialı, tartışma yaratan ve kısa paylaşımlar yapmayı seviyorum. Bu tartışmalardan bazen yeni şeyler öğreniyor, bazen de kendi tezlerimin gücünü sınama şansını buluyorum.


Bundan sonra pazartesi günleri bir önceki haftanın en çok tartışma yaratan LinkedIn paylaşımlarımın bağlantılarını sizinle paylaşacağım. Bu bağlantıları altlarındaki yorumlarla birlikte okumanın Haddinizi Aşma yolundaki yolculuğunuza yardımcı olacağına inanıyorum.


İyi okumalar dilerim.


1- Otomobil Üreticilerini "Ani İflas" Bekliyor


Artık otomobilciler Tesla'nın zaferini kabulleniyorlar.


VW'nin 29 Milyar dolarlık Teslavari pil yatırımı duyurusu buna ispat. Diğer pek çok marka da elektrikli araç modellerinin sayısını artıracağını duyurdu.


Ama çoğu yanlış bir varsayımdan dolayı dönüşmekte hala yavaşlar (VW bir istisna).2-Artık Starbucks'larda #Bitcoin ile Ödeme Yapılabiliyor


Starbucks müşterileri artık Bakkt dijital cüzdan uygulaması aracılığıyla #Bitcoin (BTC) ile kahve ödemesi yapabilecek.


Starbucks bu haftadan itibaren müşterilerin platform üzerinden kahve zincirinin uygulaması aracılığıyla Starbucks kartlarına #Bitcoin ile yükleme yapılmasına izin verecek.


Yazının devamı ve Yorumlar ⇒⇒⇒ https://www.linkedin.com/posts/bora-%C3%B6zkent-3a916427_bitcoin-activity-6784717905842970626-Wtrs


3-Geleneksel Otomobil Üreticileri Kendilerini Yıkıyorlar


Dün paylaştığım "Otomobil Sektörünü Ani İflaslar" bekliyor yazımı Tesla fanatikliğime bağlayanlar oldu.


Aslında bu yazının biraz yanlış anlaşılmasından. Onları batıracak olan Tesla değil, kendileri. Anlatayım.4- Tesla FSD (Full Self Drive)


Tesla FSD (Full Self Drive) ABD'ye yüzlerce araç üzerinde deneniyor ve her gün gelişmeye devam ediyor.


Videodaki Tesla FSD kilometrelerce yolda hiç insan müdahalesi olmadan ilerliyor, kırmızı ışıklarda duruyor, sağa ve sola dönüşler yapıyor, doğru şeritleri seçip onlara kayıyor ve hatta park yeri kapılarının açılmasını bekliyor...5- Coinbase Halka Açılıyor


ABD'nin (ve muhtemelen dünyanın) en büyük kripto borsası olan Coinbase 14 Nisan'da halka açılıyor.


Coinbase tarafından sunulan tanıtım dokümanında 2021 1.çeyrek sonu itibarı ile 56.000.000 kullanıcısının olduğu belirtilmiş. Bu rakam J.P. Morgan haricindeki en büyük müşteri sayısı.5- İngiltere'de Dizel ve Benzinli Araç Satışları Çöktü!!!


"Otomobil Üreticilerini Ani İflas Bekliyor" yazım tepki almaya devam ediyor:)


Dünyadan haberi olmayanlar beni bilgisizlikle suçlaya dursunlar, tezimi güçlendiren kanıtların akışı hızlanıyor.


Tablo en büyük 6.otomobil pazarı olan İngiltere'nin 2021 ilk çeyrek satışlarını gösteriyor.6- Elektrikliler ve Tesla Almanya'yı da Ele Geçiriyorlar


Elektriklilerin nasıl atağa geçtiği konusundaki tablo netleşsin diye anlatıyorum (İngiltere pazarını bu sabah paylaştım).


Tesla Almanya pazarında da 2021 ilk çeyrekte satış patlaması yaptı.7- Neden Altcoinlere Yatırım Yapmıyorum


Okurlarımdan sık sık altcoinler konusunda sorular alıyorum. Oysa Ethereum dışında bir altcoinim yok, birazcık da Avalanche.


Sadece Bitcoin'e odaklanmamanın nedenleri şunlar:


Yazının devamı ve Yorumlar ⇒⇒⇒ https://www.linkedin.com/posts/bora-%C3%B6zkent-3a916427_bitcoin-activity-6786163381792464896-uIuo


850 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page