top of page

Haftanın En İyi LinkedIn Paylaşımları

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2021

Bir önceki haftanın en çok tartışma yaratan LinkedIn paylaşımlarımın bağlantılarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu bağlantıları altlarındaki yorumlarla birlikte okumanın Haddinizi Aşma yolundaki yolculuğunuza yardımcı olacağına inanıyorum.


İyi okumalar dilerim.


1 - Elon Musk Dehasını Bir Kez Daha Konuşturdu!


İnşaatı bir süredir devam eden Las Vegas Tesla tüneli (Loop) sonunda hizmete açıldı.


Devasa bir yapı kompleksi olan Las Vegas'ın kongre merkezinin altına inşa edilen Loop, yoğun günlerde bir uçtan diğerine yürümesi 45 dakika süren ulaşımı Tesla'larla 2 dakikaya indiriyor.


Toplam 3 istasyonda Tesla'lar yeryüzüne de çıkarak sizi istediğiniz yere ulaştırıyorlar. Yakında yeni istasyonların eklenmesi bekleniyor. Tünel ve istasyonların toplam maliyeti 53 Milyon$ olmuş.2- Tesla En Değerli Şirket Olacak mı?


Apple 2.33 Trilyon$ ile en değerli şirket.


Bu değer temelde IPhone'a dayalı. Cirosunun %60'a yakını hala Iphone'dan geliyor.


Ayrıca diğer gelirlerinin Iphone ile bağlantısı da tartışılmaz. IPhone'la Apple ekosistemine girerseniz entegrasyondan dolayı diğer ürünlerinin de müşterisine dönüşüyorsunuz.3- Kripto Paraların Dünyası ile Geleneksel Hisse Senedi Yatırımcılığı Birleşiyor


Kripto paraların dünyası geleneksel hisse senedi yatırımcılığı ile birleşmeye başladı.


Artık Tesla Hisseleri "Token" olarak Binance borsası üzerinden alınıp satılabiliyor.


"Tokenized Stock Trading" ismi verilen bu yeni sistem dün itibarıyla Tesla hisseleri ile devreye girdi. İleride başka hisse senetlerinin de buralarda işlem göreceği tahmin ediliyor.4 - Türk Bürokrasisi Temel Alışkanlığından Şaşmadı: Yeniliği Yasakla!


Yayınlanan Merkez Bankası yönetmeliği kripto paralarla ödeme yapılmasını yasaklıyor.


Tabii bu sadece bir merkez bankası yönetmeliği olduğu için bankaları ve Merkez Bankasına tabi Papara gibi dijital ödeme platformlarını bağlıyor.


İsteyen direkt cüzdan transferi ile Bitcoin ödemesi almaya devam edebilir, bunu engelleyen bir durum yok.5- #Bitcoin Sert Düzeltme Yapınca Ben


İyi de bu sert düzeltmeler neden oluyor?


Her düzeltmenin bir tetikleyici bahanesi var.


Son bahane Çin'de elektrikli kesintilerinin madencilik operasyonlarını durdurmasıyla hashratelerin düşmesi ve kriptolarla para aklayan finansal kuruluşlara soruşturma açılacağı dedikoduları.

786 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comments


Yazı: Blog2_Post
bottom of page