top of page

Haftanın En İyi LinkedIn Paylaşımları

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2021

Bir önceki haftanın en çok tartışma yaratan LinkedIn paylaşımlarımın bağlantılarını paylaşmaya devam ediyorum. Bu bağlantıları altlarındaki yorumlarla birlikte okumanın Haddinizi Aşma yolundaki yolculuğunuza yardımcı olacağına inanıyorum.

İyi okumalar dilerim.


1. Hayatta En Çok Kıskandığım İnsanlardan Biri: Özgür Demirtaş


Hayatta bazı insanları kıskandığım doğrudur.


En çok kıskandıklarımın başında ise Özgür Demirtaş geliyor.


Hayır, servetini, kariyerini, başarılarını kıskanmıyorum. Helal olsun, hoş olsun.


Kıskandığım yönü karmaşık meseleleri basitleştirerek anlatma becerisi.


2. Büyük Haber: #Tesla Kaza Yaptı!


Teksas'da meydana gelen kazada iki kişi ölmüş.


Tesla'nın sürücü koltuğunda kimse yokmuş. Yolculardan birisi sağ ön koltukta, diğeri ise arka koltukta otururken araç otonom sürüşteymiş. Bir viraja çok hızlı giren araç kontrolden çıkıp ağaca çarpmış.


"Otonom sürüş insan öldürdü" şeklinde sunulan haber otonomun yasaklanması gerektiğini iddia edenlerden, Tesla'yı suçlayanlara kadar geniş bir tepkiye neden olmuş durumda.3. #Covid-19 ile Yaşamak


Doğrusu bu ya pandeminin bu kadar uzayacağını hiç düşünmemiştim.


Hem aşılamanın etkisine, hem de virüsün mutasyonlar sonucunda zayıflayacağına inanıyordum.


Ama işler beklediğim gibi gitmiyor.


4. Bitcoin Artık Ülkemizde Ödemelerde Kullanılamıyor.


Ama bizim yöneticilerimizin büyük bir öngörü(!) ile getirdiği ve epeyce çok insan tarafından alkışlanan yasak, dünyanın geri kalanının pek de umurunda değil gibi.


İşte son bir kaç gelişme:


Dünyanın en büyük sigorta şirketlerinden AXA, müşterilerinin faturalarını #Bitcoin ile ödemelerine izin veren İsviçre'deki ilk tam kapsamlı sigorta şirketi oldu.5. Herkes #Bitcoin Yorumlamayı Seviyor.


Bu konuda bilgi seviyelerinin ne olduğu önemli değil, konuşmak serbest.


Geçenlerde gördüğüm bir analiz şahaneydi mesela.


Bu muazzam analiz(!) #Bitcoin gereksiz, zaten dolaşımdaki paranın büyük kısmı dijital diyor.6. Thodex Battı, Bitcoin Düşmanlarına Gün Doğdu


Tahmin ettiğim gibi Thodex batışını benim gibi Bitcoin savunucularına olmayacak hakaretlerle saldırmak için kullananlar ortalığa dökülmeye başladılar.


Hakaretlere değil bilgiyle cevap vermek lazım. Ben bir eğitmenim, kumarcı değil. Bana yakışan bu.7. Dünyanın Başına Bela Olan 3 Endüstri


1-Otomobil: Otomobiller hem kapladıkları alanla şehirlere ve doğaya verdikleri zarar, hem karbon emisyonu ile havamızı kirletmeleri, hem de yılda 1.5 milyonun üzerinde ölümlü kazayla başımızın derdiler.


Kurtuluş bunların hızla elektrikliye dönüşmesi, otonom taksi filoları ve çağdaş mobilite çözümleri sayesinde adetlerinin azaltılması. Otomobil, petrol lobisiyle birlikte sert direnecektir. Bu inovasyonlara soyunanların başı dertten kurtulmayacaktır.


723 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Commentaires


Yazı: Blog2_Post
bottom of page