Mutlu Olmak İçin Yaratıcı İşler Yapmalısınız!

Güncelleme tarihi: 4 Kas 2021

Hep insanların dünyaya bir şeyler yaratmak için geldiğine inandım. Bizi diğer tüm varlıklardan farklı kılan yönümüz bu.

Diğer canlılar kendilerine verilenle yetinir, onunla uyum içinde yaşarken, bizler bazen başımızı derde sokmak, bazen de çevreye zarar vermek pahasına, hep yeni şeyleri denemek isteyen, önüne konana razı olmayan, yeni şeyler yaratmadan duramayan bir türüz.

Sanırım yaratıcılılığımızı ifade etmek hepimiz için vazgeçilmez bir ihtiyaç ve belki de mutlu bir yaşam sürmenin ayrılmaz bir parçası.

Yaratıcılık kimimiz için yeni yemekler yapmayı denemek, kimimiz için yeni ürünler, hizmetler, deneyimler tasarlamak, kimimiz için yeni girişimler kurmak, kimimiz için kara kalem eskizler çizmek, kimimiz için ise güzel hikayeler yaratmak şeklinde ortaya çıkabiliyor.

Bütün bu farklı yaratım türlerinin ortak noktası, süreç boyunca insanın mutluluğunu, enerjisini, mücadeleciliğini güçlendirmeleri, adeta başka bir boyutta hareket ediyormuşuz gibi hissetmemizi sağlamaları.

Ben de yaratım anlarımın hayatımın belki de en mutlu anları olduğunu duyumsuyorum.

Yazarak, videolar, podcastler, eğitimler üreterek yaratıyorum ben. Ve bu yaratım bazen yorucu, çoğu zaman karşılıksız ve daima çok zorlandığım anlardan oluşsa da, o anlarımın hiç bitmemesini istiyorum.

Tabii ki benden çok daha üst seviye yaratımlar yapan insanlar var. Sanatçılar, tasar