Sana Kek Yaptım

Hazır 2021'in sonuna doğru geliyorken, çoğumuzu yeni bir yılın hevesli bekleyişi sarmışken sana her sene pişirdiğim, tadı damaklarda kalan, puf puf kabaran nefis bir yılbaşı keki tarifi vermek istedim. Üstelik evdeki malzemelerle kolayca hazırlayabiliyoruz. Ama tarif sadece aramızda kalacak, olur mu? Çünkü sihirli :)


Malzemeleri karıştırmak için oldukça derin bir kaba ihtiyacın olacak. Çünkü malzemeyi bol kullanacağız, karıştırırken oraya buraya sıçramasın. Bu derin kabın ismi "zihin" olsun. Kafanı mı karıştırdım? Bekle, bu daha bir şey değil.


Gelelim tarifimize.. Malum öncelikle 3 yumurta kırarak başlıyoruz. Tabi biz yumurta yerine hayal kırıklıklarımızı kullanacağız. Seni geçmişte kıran, üzen, yıpratan ve seni hayal kırıklığına uğratmış 3 olay ne ise, güzelce kırıp kabımıza boşaltıyoruz. Dikkat et, kabuk kalmamış olsun. Bazen hayal kırıklıkları görünmez kabuklarla dolu olabiliyor.


Sıra şekerde.. Yumurtaların, pardon hayal kırıklıklarının üzerine, 1 su bardağı şeker yerine bu olaylar sonucunda fark ettiklerini, sana verdiği mesajları ve seni güçlendiren öğrenmişlikleri ekleyip karıştırma teliyle hızlıca çırpıyoruz. Karışım yeni bir kıvam alacak. Yalnız unutma, tatlar birbirine iyice karışana kadar çırpıyoruz!


Üzerine 1/2 su bardağı yağ, 1 su bardağı süt dökeceğiz. Bu sıvı kısmı için önerim zamanın ve yaşadıklarımızın hızlıca akıp gittiğini, bir daha bugün olmayacağını ve akışta kalmanın iyileştirici gücünü fark edip, bu hafifletici düşünceleri kek karışımına katman. Süt yerine kullandığımız bu düşünceler kekin tadını yumuşatacak. Yine çırpma teliyle ama bu kez ha