Takip Edilesi 5 Podcast Kanalı

Güncelleme tarihi: 5 Kas 2021

Ülkemizde birbirinden değerli insanların, birbirinden kaliteli podcast yayınları mevcut. Bugün beğenerek ve büyük ilgiyle takip ettiğim 5 podcast kanalını paylaşmak istiyorum sizlerle.

Mümtaz Demirci ile ”Lumost”

Lumost, Mümtaz Demirci’nin güncel strateji ve finans konuları üzerine çok kaliteli bir podcast serisi.

Herkesin anlayacağı dilden işlediği birbirinden ilgi çekici konuları 20-25 dakika gibi bir sürede hiç sıkılmadan dinliyorsunuz.

Örnek verecek olursak:

‘’Facebook Neden Dünyanın En Değerli Sosyal Medya Şirketi?’’ başlığı altında reklam sektör analizinden Facebook tarihindeki kilit olaylar ve isimlere, rakamlarla Facebook’un korkutucu büyüklüğünden Facebook’un geleceğine kadar bir çok konuya değiniyor.

Mesela içerikten bir alıntı yapmak gerekirse: ‘’İnanmak zor olsa da Facebook uygulamalarını kullanmadığımızda bile bizimle ilgili verileri toplamaya devam ediyor. Bir çok websitesinde ve uygulamada kullanılan beğen ve paylaş butonları gibi sosyal pluginler, giriş için kullanılan Facebook ile Giriş fonksiyonu, Facebook Analytics gibi hizmetler, insanların Facebook kullanmıyorken bile Facebook’un onlar hakkında data toplamasına yardımcı oluyor.’’

Ya da ‘’Disney Netflix’e Rakip Olabilir mi?’’ Başlığı altında Walt Disney’in Century Fox satın almasından, Disney’in Netflix’e rakip olmak adına ne gibi avantajları olduğuna dair çok değerli bilgiler ediniyorsunuz.

Twitter, Zynga ve Peak Games, Airbnb ve daha fazla şirketi çeşitli konular ışığında en ince ayrıntısına kadar analiz ediyor ve en gerekli bilgileri sunuyor bizlere.

Bize de ciddi bir emek ve sağlam bir bilgi birikimi ile ortaya konmuş bu seriyi desteklemek düşüyor.