top of page

Victoria’s Secret Meleklerinin Kanatları Kırık!

Güncelleme tarihi: 5 Kas 2021

Bir zamanlar muazzam yılbaşı defileleri ve efsanevi güzellikteki top modelleriyle dünyayı kasıp kavuran Victoria’s Secret, bugünlerde satışları sürekli olarak gerileyen ve sahibi olan L Brands Inc. (LB) tarafından halka kapatılarak, küçük bir butik operasyon olarak yaşatılmaya çalışılan bir başarısızlık hikayesine dönüşüyor.

Şirket her markanın başına gelebilecek en kötü sorundan muzdarip: Tüketiciler artık markanın duruşunu beğenmiyorlar.

Şirket hep süper modellere dayalı bir strateji izledi. Bu süper modeller, markanın ürünlerini muazzam büyük defilelerde ve inanılmaz özenli foto-kataloglarda tüketicilere sundular.

Oysa yeni nesil tüketici süper model kalıplarına girmek istemiyor, bunu gereksiz, sağlıksız ve suni buluyor.

Bu dönüşümü sezen ve öncülüğünü Dove’nin yaptığı pek çok marka insanların süper modellere dönüşmesinin gereksizliğini ve sağlıksızlığını ortaya koyan “Gerçek Güzellik” kampanyaları yapıyorlar.

Örneğin 2016’da ünlü Sports Illustrated dergisi de kapağında oldukça kilolu bir model olan Ashley Graham’ı kullanarak “Gerçek Güzellik” kavramını destekleyen çok kritik bir adım attı.

Beyler bu dönüşümden memnunlar mı bilemem, ama tüketici beklentilerini karşılamayan markaların başına kötü şeyler gelebildiği kesin.


12 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

댓글


Yazı: Blog2_Post
bottom of page