top of page

Hikayemiz

Haddini Aş, Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın!

Above the Clouds

Her insan bu dünyaya belirli bir amacı gerçekleştirmek için gelir. Her bir yaşamın bu dünya için derin bir anlamı vardır. Ancak bir çoğumuz bu anlamın farkında olmadan ya da var oluş amacımızı keşfedemeden bu dünyadan göç ederiz. 

 

Haddini Aş, mevcut yaşam düzenlerine razı olmayarak uzun yıllar boyunca “anlamlı bir yaşam sürdürebilme” üzerine kafa yoran ve kişisel dönüşüm yolculukları sırasında tanışıp evlenen 2 insanın yaşam amaçlarını birlikte gerçekleştirdikleri bir değişim hareketi! 

 

Haddini Aş’ın var oluş amacı her insanın; hayallerini, hedeflerini ve dahası kendisini gerçekleştirerek haddini aştığı bir dünyayı var etmek!

 

Böyle bir dünya kurmak aşkına 2019’da yola çıktık ve başarılı olmuş insanların gerçek yaşam hikayelerini anlattığımız “Haddini Aş Hikayeleri” adlı bir yazı dizisi yayınlamaya başladık. İtiraf edelim ki yola çıktığımızda bu hikayelerin bir gün onbinlerce insana ulaşacağını ve haddini aşmak isteyenleri kucaklayan bir dönüşüm kulübüne dönüşeceğini biz de hayal etmemiştik. 

 

İlk başlarda hayalimiz, bu yazı dizisini kişisel blog ve sosyal medya hesaplarımızı takip eden sınırlı bir toplulukla paylaşarak, onlara potansiyellerini gerçekleştirmek ve daha iyi bir yaşam için harekete geçmek üzere ilham vermekti. 

 

Çok başarılı insanların hayat hikayelerini okumanın hepimizi motive ettiğine, başarı konusunda kafalarımızdaki ön yargıları kırdığına inanıyorduk.

Türk ve yabancı, sanattan, spora, girişimcilikten, bilim insanlığına kadar her alandan olağanüstü başarılı yaşam hikayelerini paylaştığımız bu yazı dizisi çok kısa bir süre içerisinde büyük ilgi gördü. Hem aldığımız geri dönüşler, hem takipçi sayımızın kısa sürede onbinli rakamlara çıkması bize doğru yolda olduğumuzu gösterdi. 

 

Aldığımız bu yoğun etkileşim bizi öyle heyecanlandırdı ki, daha fazlasını yapmaya karar verdik. Okurlarımız sadece ilham almayı değil, başarılı insanların sırlarını öğrenmeyi ve onları kendi hayatlarına uyarlamayı da istiyorlardı. Ve ne güzeldi ki, ülkemizde pek çok insan kendisini geliştirmeyi, daha iyi şeyler yapmayı ve daha büyük başarılar elde etmeyi istiyordu. 


2020 başında tüm dünyayı kasıp kavuran pandemi süreci bir çoğumuzun yaşamına sıkışmışlık, umutsuzluk ve kaygı getirirken Haddini Aş Kulübü’nü hayata geçirerek insanların yeniden hayal kurmalarını sağlamak istedik. 

 

Haddini Aş sadece hikayelerde kalmayıp yaşamını dönüştürmek isteyenlere yol gösteren, kaynaklar sunan ve farklı ufuklar açan bir topluluk olmalıydı. 

 

Hikayelerimizi yeni web sitemiz, e posta bültenleri, podcastler, seminerler, mentorlük hizmetleri, e rehberler ve yakın zamanda Bora Özkent tarafından kaleme alınmış Haddini Aş isimli kitabımız izledi. 

 

Haddini Aş bugün onbinlerce insanın yaşamına her gün dokunarak gelişim yolculuğuna katkı sağlıyor. Bildiğimiz, deneyimlediğimiz, uzmanlaştığımız her şeyi paylaşmak ve daha fazlasını hak eden herkese destek olmak için son sürat çalışıyoruz.

 

Biz haddimizi aşmaya devam ediyoruz, ya siz? 

Ekibimiz

GKDK4048.jpg

Bora Özkent

Kurucu Ortak

 • Ekran Resmi 2021-08-22 09.36.16
 • LinkedIn Sosyal Simge
 • Twitter
 • Instagram
 • Spotify Sosyal Simge
 • YouTube
Ekran Resmi 2021-08-19 22.39.48.png

Pınar Özkent

Kurucu Ortak

 • Ekran Resmi 2021-08-22 09.36.16
 • LinkedIn Sosyal Simge
 • Heyecan Sosyal Simge
 • Instagram
 • YouTube Sosyal Simge
IMG_0674.jpg

Bilge Zağlı

Şef Editör

 • Ekran Resmi 2021-08-22 09.36.16
 • LinkedIn Sosyal Simge
 • Twitter
 • Instagram

Bora Özkent, kişisel büyüme, inovasyon, girişimcilik, gelişen teknolojiler ve müşteri deneyimi alanlarında kişileri ve kurumları geliştiriyor.

 

ODTÜ İşletme lisans derecesine sahip olan Özkent, 1996 yılında Koç Üniversitesi Executive MBA programını tamamladı. Özkent 1998 yılında Harvard Business School Stratejik Perakende programına da katılmıştır.

 

Özkent kariyeri boyunca Arthur Andersen Business Consulting ve Fed Eğitim’de çeşitli yönetim görevlerinde bulundu.

 

Mayıs 2008’de Bora Özkent kendi işini kurmaya karar vermiş ve Türkiye’nin en saygın eğitim ve danışmanlık şirketlerinden biri olan Özkent A.Ş’yi kurmuştur. Özkent 2020'de de Haddini Aş isimli girişimi başlatmıştır.

 

Yazarlık, konuşmacılık ve danışmanlık kariyerinin ötesinde, Özkent, Koç Üniversitesi MBA programında “Girişimcilik” dersleri vermektedir. 

 

Özkent bir TEDx Konuşmacısı olup, inovasyon, müşteri deneyimi ve kişisel gelişim alanlarında 4 kitabı bulunmaktadır:

 

“Büyük İşbirlikleri İçin Yenilikçilik Manifesto”, “Adım Adım İnovasyon”, “Emsalsiz Müşteri Deneyimleri” ve “Haddini Aş, Çünkü Çok Daha Fazlasına Layıksın”.

Arkas Holding’den TEB’e ve Turkcell’e uzanan 17 yıllık kurumsal yaşamında müşteri deneyimi, çalışan deneyimi tasarımı ve eğitim & gelişim alanlarında uzmanlaşmıştır.

 

2017 yılında kalbinin sesini dinleyerek kurumsal hayata veda etmiştir. Konuşmacı ve danışman şapkasıyla çıktığı girişimcilik yolculuğunda iç motivasyon ve duygusal zeka ile liderlik projeleri yürütmüştür.

 

Bugün iş yaşamında kendini sıkışmış, umutsuz hisseden ve yeni bir şey söyleyerek haddini aşmak isteyen pek çok profesyonele bire bir mentorlük yapmaktadır.

 

Yürüttüğü eğitim, seminer ve bire bir mentorluk çalışmalarını, Gallup International ve Erickson College tarafından desteklenen “gelecek tasarımı” modeliyle gerçekleştirmektedir.

 

Marmara Üniversitesi Almanca İşletme mezuniyeti ardından 2006 yılında Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisansını tamamlamış olan Pınar Özkent, 2010 yılında Erickson College tarafından uluslararası akreditasyonla profesyonel koç ünvanını almıştır.

 

2014-2015 yılları arasında ise London School of Business’ta stratejik yönetim ve danışmanlık eğitimini tamamlamıştır. 

Bilge Zağlı, 2017 yılında Ege Üniversitesi Ekonomi Bölümü'nden mezun oldu.

 

Araştırmaya ve yazmaya olan tutkusu, onu üniversite dönemi boyunca çeşitli dergilerde ekonomi ve kültür-sanat alanlarında yazarlık yapmaya yöneltti. 

Mezun olduktan sonra Güney Koreli bir şirket olan Vonvon, inc.'de dijital pazarlama ve içerik editörlüğü yaptı. Burada bir buçuk yıl çalıştıktan sonra öğrenme, gelişme ve keşfetme tutkusunu öldürmeyecek bir iş arayışına girdi.

Bu arayışı sırasında Bilge'nin yolu Bora Özkent ve Pınar Özkent ile kesişti.

 

2019 yılından bu yana Özkent Bilişim, Eğitim ve Danışmanlık A.Ş'de, onu çok heyecanlandıran bir girişim olan haddinias.net için içerik yazarlığı ve site editörlüğü yapıyor. Bilge bir yandan da kendi medium blogunda yazılar yazıp fikirlerini insanlarla paylaşıyor.

 

Bilge'nin müzikle ve kitaplarla iç içe bir yaşamı var. Seyahat etmek, yeni yerler keşfetmek, yeni insanlar tanımak ve yeni fikirlerlerle karşılaşmak onun hayattaki en önemli motivasyon kaynakları.

Bilge'nin benimsediği hayat felsefesi ise şu: "İkinci kez yaşıyormuşsun ve ilkinde yanlış davranmışsın gibi yaşa"  Victor Emik Frankl

bottom of page