Neden Kişisel Bir Markam Olmalı?

İster bir iş görüşmeniz olsun, ister ilk kez gideceğiniz bir randevu veya bir toplantı muhtemelen görüşme öncesi birileri, kim olduğunuz hakkında daha fazla bilgi edinmek için Google'da isminizi aratacaktır.

Bu sonuçlar, insanların sizin hakkınızda sahip olacağı ilk izlenimler.

Ve bu sonuçlar, karşınızdakine kim olduğunuzla ilgili az çok fikir verirken bir taraftan da itibarınızı, duruşunuzu ve kimliğinizi yansıtıyor.

Sosyal medyanın iyice yaygınlaşması ve gig ekonomisinin etkisiyle, kişisel markalaşma bugün her zamankinden daha da önemli bir kavram.

Artık harika bir özgeçmişe sahip olmak hala işe yarıyor ancak bir yere kadar. Harika bir kişisel markaya sahip olmaksa, sizi öne çıkararak olağanüstü başarılara götürebilir.

Kişisel Marka Nedir?

"Kişisel markanız, siz odada yokken başkalarının sizin hakkınızda söyledikleridir." diyor Jeff Bezos.

Bernard Kelvin Clive ise “Kişisel markalaşma, benzersizliğinizi ayırt edici bir şekilde nasıl pazarladığınızdır.” diyor.

Kişisel marka, insanların sizi nasıl gördüğünü ve size nasıl tepki verdiğini etkileyen her şeyi kapsar.

Kim olduğunuzu tanımlayan ve seçimlerinize rehberlik eden değerleri, inançları, hedefleri ve amaçları dış dünyaya iletmeye yardımcı olur. Kısacası, kişiliğinizi, deneyiminizi ve tutkularınızı oluşturan tüm benzersiz parçaları temsil eder.

Kişisel Marka Yaratmak Neden Önemli? </