10 Saat ”Çalışmak” Yerine 3 Saat ”Akmak”

Güncelleme tarihi: 10 Şub

Sizin de başınıza gelmiştir.

Bazen işinizin içinde “akarsınız”.

Öyle anlarda işinizi “yapmaya” çalışmaz, işinizin içinde “akar”, normal zamanlarda günler sürebilecek işleri, bir kaç tam odaklı saatin sonunda bitiriverirsiniz.

Üstelik işinizin içinde akmak sadece hızı ve yüksek verimliliği getirmekle de kalmaz.

Akarken yaptığınız işlerin kalitesi ve yaratıcılığı da yüksek olur. Normal çalışma temponuzda asla ulaşamadığınız seviyelere tırmanır, kariyerinizin en parlak çıktılarını üretirsiniz.

Unutmayın, biz bu dünyaya sadece çalışmak için gelmedik. Yıllarca günde 8-10 saat çalışmak ve mutluluğu emekliliğe ertelemek tatmin edici bir hayatın altın reçetesi değil.

O halde işimizin içinde akarak, daha kısa sürede, daha kaliteli ve daha yaratıcı işler üretmenin yollarını bulmak akıllıca değil mi?

Neyse ki işinizin içinde akmayı binbir tesadüfün insafına bırakmaktansa, akış moduna geçmeyi yönetmeniz ve bilinçli bir eyleme dönüştürmeniz mümkün.

Bugünkü yazımda işte bunu anlatıyorum.

Kendimin de sıkça (keşke her zaman olsa) uyguladığı, akış moduna bilinçli olarak geçmenin sırlarını paylaşacağım bugün sizinle.

İşin içinde aktığım anlarda kendimi süper güçlerle donatılmış gibi halde hissediyorum.

Böyle anlarda zihnim elimdeki işe tüm gücüyle odaklanıyor, dış dünya gözümde flulaşıyor ve zaman adeta daha hızlı akmaya başlıyor.

Akış halindeyken, hızlı ve kesintisiz seanslarla yazdığım makaleler hem en hızlı ürettiğim, hem de siz değerli okurlarım tarafından en çok beğenilen ve en çok geribildirim alan yazılara dönüşüyorlar.