Neden Günlerdir Paylaşım Yapmıyorum?

Güncelleme tarihi: 26 Ağu 2021

Nasıl yapayım, elim gitmiyor. en iyi koşullarda bile geri gelmesi 100 yıl sürecek muazzam bir bitki örtüsünü, binlerce canlıyı kaybettik, insanlarımız öldü, evleri yandı...

Ne yapacağım böyle bir ortamda, kişisel gelişimden filan mı bahsedeceğim?

Ve tüm bunlar olup biterken içimi darlayan siyasi açıklamalarla iyice bunalıyorum. Daha da kötüsü o açıklamalara destek olan onbinlerce sosyal medya paylaşımı.

Kimisi ücretli trollerin, kimisi de yanlış bilgilendirme ve haber sansürlemesiyle beynen öldürülmüş binlerce insanın saçmasapan yorumlarına ve düpedüz yalanlarına maruz kaldıkça deliriyorum.

Hayır ben THK tartışmalarına girecek değilim. THK uçakları pekala kurtarılabilir ve kullanılabilirdi. Bunu göremeyecek ahmaklara anlatacak yeni bir şeyim yok.

Ama THK meselesini bir kenara bıraksak bile, bu kadar büyük (ve güya iddialı) bir ülkenin kendisine ait 1 adet (YAZIYLA BİR) yangın uçağının bile olmamasını asla anlayamıyorum.

Ve bu çaresizliğin gelmiş geçmiş tüm sorumlulularının canlarının yarattıkları cehenneme benzer cehennemlere gitmesini diliyorum.

Helikopterlerin uçakların yerini alabileceğini savunan bilinçsizlik ve aymazlık seviyesinden nefret ediyorum. Uçakların yangınlara ilk çıktıkları anda hızla müdahalesinin işleri nasıl değiştireceğini anlatamadığımız insanlara neyi anlatabiliriz ki?

Bu kadar basit bir analitik düşünme şeklini vatandaşına kazandıramayan eğitim sisteminin gelmiş geçmiş tüm mimarları yarattıkları cehalet cehenneminin ate