Haddini Aş Hikayeleri 75: Keanu Reeves

Güncelleme tarihi: 9 Kas 2021

Hayatında çok trajik olaylar yaşayan insanlar bu olaylara verdikleri tepkilerle ikiye ayrılıyorlar: Ya kendilerini bırakıp her şeyden vazgeçiyorlar ya da çok güçlü ve sarsılmaz bir insana dönüşüyorlar.

Keanu Reeves, çoğumuzun kaldıramayacağı şeyler yaşamış bir adam. Hatta hayatı film olsa birkaç Oscar kazanırdı muhtemelen.

Ama o başına gelenlerin ardından teslim olmayı değil, acılarını başarıya çevirmeyi tercih eden birisi.

Sadece kariyer yönünden bir başarıdan söz etmiyorum bu arada. İnsan olmakla, hayatı yaşayış şekliyle de çok başarılı ve örnek alınası bir insan o.

Keanu Reeves ve İlham Veren Hayat Hikayesi

2 Eylül 1964'te Lübnan, Beyrut'ta, İngiliz asıllı bir anne ve Çin asıllı bir Hawaiili babanın çocuğu olarak dünyaya geliyor Reeves.

Baba Samuel Reeves, eroin sattığı için hayatının yarısını hapishanelerde geçiriyor ve Keanu henüz 3 yaşındayken ailesini terk ediyor.

Annesi Patricia, Keanu'ya ve kız kardeşi Kim’e tek başına bakabilmek için çeşit çeşit işlerde çalışıyor.

Bir süre sonra aile Lübnan'dan Sidney'e ve oradan New York'a taşınıyor. En sonunda Toronto'ya yerleşiyorlar. Tüm bu süre boyunca Keanu'nun annesi 3 kez evleniyor.

Keanu disleksi ile mücadele eden bir çocuk olduğundan okul hayatında çok zorlanıyor. 4 kez lise değiştiriyor ve en sonunda okulu bırakıyor. Liseden bile mezun olamıyor anlayacağınız.