Haddini Aş Hikayeleri 68: Sylvester Stallone

Ucuz filmlerde figüranlık yaparak geçinmeye çalışan, geçirdiği kısmi yüz felci yüzünden asla başarılı bir oyuncu olamayacağı söylenen bir adamdı Sylvester Stallone. Üstelik de oyunculuk en büyük tutkusuyken...

Ama öyle bir mücadele etti ki istediğini almak, hayallerindeki mesleğe ulaşmak için, sonunda dünyanın en büyük aksiyon oyuncusu olarak adını tarihe yazdırdı.

Sylvester’ın film gibi hayatını anlatıyorum bu yazımda.

Size güç ve motivasyon verecek bir hikaye onunkisi.

Ve muhtemelen bu zamana kadar pes ettiğiniz şeyleri düşünüp hayıflanmanıza da neden olacak bir hikaye.

İyi okumalar diliyorum.


Sylvester Stallone ve Film Gibi Hayatı

6 Temmuz 1946’da New York’ta dünyaya geliyor "Rocky"..

Doğumu sırasında yaşanan bir sorun yüzünden, konuşma bozukluğu oluşuyor ve yüz kasları da doğuştan sarkık bir form alıyor.

Sürekli geçim sıkıntısı çeken bir ailede büyüyor Stallone. Anne ve babasının boşanmasının ardından babasıyla yaşamaya başlıyor.

Çocukluğunda yaşadığı bu sıkıntılar ve travmalar okul hayatına da yansıyor haliyle. Başarısız bir okul hayatı geçiriyor, hatta davranış bozukluğu olduğu için birkaç kez de okuldan atılıyor.

Bir süre sonra annesiyle birlikte yaşamaya başlıyor. Annesi onu problemli ve başarısız gençlerin gittiği bir liseye kaydediyor.

1967 yılında Miami Üniversitesi Tiyatro Bölümünde eğitim görmeye başlıyor. Ancak 2 sene sonra hayallerindeki meslek olan oyunculuğu yapabilmek için okulu bırakıyor ve New York’a taşınıyor.

“Hayallerinizi tartışmayın. Onları takip edin!”