Neden Bitcoin Yatırımımı Büyütüyorum?

Güncelleme tarihi: 4 Kas 2021

Zihnimiz değişimleri lineer, birbirini düzenli ve tahmin edilebilir adımlar halinde izleyen olaylar şeklinde algılamayı sever.

Çünkü bu şekilde dünya daha kolay anlaşılır ve hayat daha kolay planlanır.

Oysa tarihin gerçek akışına baktığımızda, büyük değişimlerin öngörülebilir adım silsileleri halinde değil de, ani aşama sıçramaları şeklinde gerçekleştiğini görürüz.

Elbette bu ani aşama sıçramaları öncesinde arka planda olan biten ve büyük sıçramayı hazırlayan pek çok küçüklü büyüklü değişim vardır.

Ama bunları çoğumuz farketmeyiz. Sonra da büyük sıçrama gerçekleştiğinde şaşırır kalır, onları mucizelerle ya da eğlenceli komplo teorileri ile açıklamaya çalışırız.

Mesela Covid-19 ile Microsoft kurucusu Bill Gates arasında kurulan komplo ilişkisi buna benzer bir örnektir.

Bill Gates pandemiler ve daha önceki SARS ve MEARS gibi koronavirüsleri hakkında yaptığı derin araştırmalar ve desteklediği onlarca bilimsel proje sayesinde, bir gün Covid-19 gibi küresel bir pandeminin patlayacağını öngörüyordu.

(Ve bu öngörüsünde kesinlikle yalnız değildi).

Ama çoğumuz onun derin araştırmaları sayesinde farkettiği bu küçüklü büyüklü ipuçlarını bilmediğimiz için, bir virüsün dünyamızı aniden bu kadar felç etmesi karşısında şaştık kaldık.

Yakın zamanda şaşıp kalacağımız benzer bir aşama sıçramasını Bitcoin'de yaşayacağımıza inanıyorum.

Bitcoin ekosistemindeki pek çok küçüklü büyüklü değişimi yakından takip eden birisi olarak, Bitcoin'in yakında ani bir aşama sıçraması yapacağını öngörüyorum.

Öngörüme göre; bu sıçramanın hem küresel ekonomik sistem üzerinde radikal etkileri olacak, hem de Bitcoin'e yatırım yapan insanların hayatlarını değiştirecek boyutta servet yaratımı fırsatları doğuracak.