Dünyanın En Kıymetli Alışkanlığı: Kitap Okumak

Güncelleme tarihi: 5 Kas 2021

Ben henüz küçük bir çocukken dünyamı rengarenk yapan onlarca arkadaşım vardı. Bu arkadaşlarım bana hayal kurmayı, dünyaya bambaşka pencerelerden bakmayı öğrettiler.

Genç bir delikanlıyken, yaşamı sorgulamaya başladığımda bana çeşit çeşit bakış açıları sundu bu arkadaşlarım. Çok sıkıntılı, stresli zamanlarım oldu. Beni rahatlatan yine onlardı. Onlar beni motive etti. Özgüvenimi arttıran da onlardı.

Üniversite yıllarıma geldiğimde kritik düşünme becerim iyice gelişmişti onlar sayesinde. Daha doğru kararlar verebilmemi ve en önemlisi geleceği anlayabilmemi sağladılar.

Ben bu arkadaşlarımı hiç bırakmadım. Hala onlarla birlikte dünyayı keşfediyor, onlarla birlikte geleceği kavramaya çalışıyorum. Ve bulunduğum noktaya gelebilmemde çok büyük katkıları var bu arkadaşlarımın.

Onlar benim en kıymetli arkadaşlarım: Kitaplarım

Bu yazma gereksinimi duydum çünkü; Kitap okumaya zaman ayıramadığını, kitap okumanın vakit kaybı olduğunu, kitap okumanın modasının geçtiğini söyleyen insanlarla çok sık karşılaşmaya başladım.

Kitap okumanın neden önemli olduğunu, sizi nasıl diğerlerinden ayıracağını, haddinizi aşmakta size nasıl yardımcı olacağını, nasıl kapılar açacağını, dünyanın en başarılı insanlarının kitap okuma alışkanlıklarını anlattım ben de.