Haddini Aş Hikayeleri 84: Kevin Plank

Günümüzün en iyi ve en yenilikçi spor markalarından birisi olan Under Armour'ın 23 yaşında bir genç tarafından kurulduğunu biliyor muydunuz?

Bu yazımda Under Armour'ın arkasındaki başarılı girişimci Kevin Plank'i anlatıyorum.

Kevin Plank Kimdir?

13 Ağustos 1972'de ABD, Maryland'da dünyaya geliyor ve burada büyüyor.

Küçük yaşlarda futbol oynamaya başlayan ve bu sporda oldukça başarılı olan Plank, hem lise hem üniversite yıllarında gittiği okulun futbol takımında top koşturuyordu.

Kevin futbol oynamayı çok sevse de takım üniformalarından nefret ediyordu. Çünkü terleyince üzerine yapışan tişörtler kurumak bilmiyordu. Bu da ister istemez oyundaki performansını etkiliyordu.

Takım arkadaşlarının da bu durumdan epey rahatsız olduğunu, teri dışarı atabilen tişörtlerin tüm meslektaşları için bir ihtiyaç olduğunu görünce, bu konu üzerine düşünmeye başlıyor ve bir çözüm bulmayı kafasına koyuyor Kevin.

Bunun üzerine kumaş satan bir dükkana giderek istediği tarzda sentetik kumaşlar alıyor ve büyükannesinin evinin bodrum katında formalar dikerek denemelere başlıyor.

Sıra geldi ürünü test etmeye geldiğinde takım arkadaşları başta iç çamaşırını andıran bu ürünleri giymek istemese de, Plank bir şekilde onları ikna ediyor.

Ürün başta görsel olarak çok çekici olmasa da terletmiyor ve rahat bir şekilde oyun futbol oynamalarını sağlıyor. Plank, zamanla ürünler üzerinde görsel olarak da değişiklikler yaparak onları her açıdan kullanıma hazır hale getiriyor.

<