Hayatın Hep Hatırlamanız Gereken 7 Gerçeği

Güncelleme tarihi: 1 Kas 2021

Hayat hakkındaki nihai gerçekler üzerine düşünmeden ne kadar çok zaman geçirirsek, kendimizi gerçekleştirmekten ve geçen her anı en iyi şekilde değerlendirmekten o kadar uzaklaşırız.

Bu gerçekleri düşünerek ve onlara uyarak yaşamak ne kadar zor olsa da bizi eninde sonunda istediğimiz noktaya ulaştırır.

İşte hayata dair kendimize sürekli hatırlatmamız gereken gerçekler.

1. Zaman Her Şeydir

''Problem, vaktinin olduğunu düşünmendir.'' - Buda

Hedeflerine ulaşanları ulaşamayanlardan ayıran en büyük faktör zamanı nasıl kullandıklarıdır.

Başarısız insanlar genelde harekete geçmek için mükemmel zamanı beklerler. Ancak başarılı insanlara baktığınızda hemen yola koyulduklarını ve ilerledikçe öğrendiklerini görürsünüz. Her an kıymetlidir onlar için.

Ne yazık ki çok fazla insan sınırsız zamanları varmış gibi yaşamayı tercih eder. Bir şeyleri erteleyerek veya mazeretler üreterek harcarlar zamanlarını. Bu şekilde yaşamanın onları işlevsizleştirdiğini, paslandırdığını ise çok geç fark ederler.

Bu yüzden zamanın her şeyden önemli olduğu, her anın değerli olduğu ve her günün istediğiniz şeyi başarmak için bir fırsat olduğu gerçeğini kendinize sık sık hatırlatmalısınız.

Bunu yaptıkça hayatınızda inanılmaz mesafeler kat edeceksiniz ve belki bir yıl belki daha az zaman içinde birçok insanın yaşayacağından daha fazlasını yaşayacak, birçok insanın başaracağından daha fazlasını başaracaksınız.