Tüm Güzel Şeyler, Kendinizi Sevmenizle Başlayacak

Güncelleme tarihi: 4 Kas 2021

İnsanın başına gelen kötü olayları, başarısızlıkları, hayal kırıklıklarını kolayca atlatabilmesinin ilk basamağıdır "kendisini sevmek". Ve insanın yaşadığı dünyaya bir iz bırakması, çevresine faydalı katkılarda bulunması için sahip olması gereken en önemli özelliktir.

Sıkça işitiriz "kendini sev" telkinlerini. Bunun önemli bir şey olduğunun hepimiz farkındayızdır. Ama çok azımız başarır kendisini gerçekten sevmeyi.

Sevgisizlikten kaynaklı problemlerin kol gezdiği şu günlerde ben sadece hatırlatmak istedim: Tüm güzel şeylerin kendinizi sevmekle başlar.

“Kendimi seviyorum” demek en sessiz, en basit, en güçlü ihtilal. Nayyirah Waheed

Ne olacak biliyor musunuz kendinizi sevmeye başladığınızda?

Diğer insanları da sevecek ve onlarla gerçekten ilgilenmeye başlayacaksınız. İçinizdeki iyilik, dayanışma ve sabır duyguları ortaya çıkacak.

Hayatınızı Değiştirecek E-Rehberler

Karşınızdaki kişiye gülümsemek, birine kapıyı tutmak, iltifat etmek, gülümsemek çok daha kolay olacak sizin için. Ve aslında hayatın esasının bu şekilde yaşamak olduğunu anlayacaksınız.

Kusurlarınıza ve başarısızlıklarınıza odaklanmak yerine iyi yanlarınıza ve başarılarınıza odaklanmayı öğrenecek, mükemmeliyetçi olmayı bırakacaksınız.

Kendinize olan güveniniz ve inancınız artacak. Daha cesur yaşayacak, kolay kolay teslim olmayacaksınız. Duruşunuza, konuşmanıza, tavırlarınıza dahi yansıyacak bu durum.