Bir Yan İş Kurun!

Güncelleme tarihi: 24 Şub

Geleceği belirsizliklerle dolu iş dünyasında her an işsiz kalabilirsiniz.

Ancak henüz işiniz varken kuracağınız küçük bir yan iş böyle bir olumsuz gelişmeyi daha kolay atlatmanızı mümkün kılar. Tabii yan iş kurmanın başka harika faydaları da var. Ve üstelik bugünlerde bunu yapmak çok daha kolay.

Buyrun anlatıyorum.

Yan İş Kurmanın Faydaları

1. İşsiz Kalmaktan Kurtarır

Hepinizin bildiği gibi eskiden iyi bir şirkette bir işe girdiğiniz zaman oradan emekliliğiniz garanti olurdu. Ancak açıkçası günümüzde öyle işler pek kalmadı.

Çünkü işlerin pek çoğu dijitalleşme, yapay zeka, blockchain gibi etkenler yüzünden tehdit altında. Pek çok durumda makineler işleri bizden çok daha iyi, çok daha verimli yapıyorlar.

O yüzden özellikle beyaz yaka işlerde, orta veya alt seviye yönetici pozisyonlarında dünyanın her yerinde azalmalar mevcut. Bu da haliyle ciddi işsizlik dalgalarına neden oluyor, her gün binlerce insanın işten çıkarıldığını duyuyoruz.

Tüm bunlara karşı hazırlıklı olmak lazım. Bunun için önceden yatırım yapmak adına bir yan işinizin olması son derece önemli.

Not: Eğer bir gün kendi işinizi yapma gibi bir hayaliniz varsa, Pınar Özkent'in kendi girişimcilik yolculuğunu; fikir geliştirmekten, planlamaya ve para kazanmaya dek adım adım anlattığı "Beyaz Yakamla Nasıl Vedalaşırım?" Rehberi'ni okumanızı öneririm.

2. Ekstra Gelir Sağlar

Kim bir yan gelire hayır der ki?